Wystawa w sejmie

Powrót do Press Room'u


W lutym w holu głównym Sejmu parlamentarzyści mogli oglądać wystawę „Pokonać raka – Razem jest łatwiej” dokumentującą akcję społeczną „Daję głowę”, która odbyła się w czerwcu ub.r. we Wrocławiu. Jej celem było wsparcie kobiet chorych na raka. Partnerem akcji był ‪#‎KMSCalifornia‬.
Wystawę otworzyła wicemarszałek Elżbieta Radziszewska. O swojej pracy z chorymi na nowotwór dziećmi mówiła senator i onkolog prof. Alicja Chybicka. Akcje takie jak „Daję głowę” są bezcenne. Trzeba wspierać chorych i lać w ich duszę wiarę w to, że będą wyleczeni – mówiła. W czasie spotkania urządzono mały happening. Posłanka Monika Wielichowska symbolicznie „oddała głowę” w ręce Krzysztofa Kuleszy i w ten sposób zsolidaryzowała się z chorymi na raka.
W otwarciu wystawy udział wzięły także m.in. posłanka Aldona Młyńczak – jedna z inicjatorek wystawy oraz Ilona Felicjańska – ambasadorka ubiegłorocznej akcji.
8 czerwca 2014 roku na wrocławskim Placu Solnym piętnastu fryzjerów pod wodzą Krzysztofa Kuleszy, KMS California Artistic Leadera w Polsce, w ramach akcji „Daję głowę” przycinało grzywki, obcinało warkocze, goliło na łyso. Za każdą osobę, która zmieniła coś w swojej fryzurze, sponsorzy przelewali 20 zł na konto Stowarzyszenia „Zawsze Kobieta”. Zebrano prawie 13 tys. zł, a z obciętych włosów zrobiono peruki. Druga edycja akcji 14 czerwca 2015 roku.

Powrót do Press Room'u
Sponsorzy akcji